Bonkers raporuna göre 2024 iPad Pro modellerinde OLED değil LCD ekranlar kullanılacak

0

 


Bir süredir sokaktaki söylenti, 2024 iPad Pro tabletlerin, 11 inçlik ünitedeki LCD ekranın ve 12,9 inçlik ünitedeki mini LED ekranın yerini alacak OLED panellere sahip olacağı yönündeydi. Günlerin uzadığı ve sıcaklıkların arttığı temmuz ayında, bilenlere göre her şey yolunda gidiyordu . Ve bundan beş ay önce, Samsung Display ve LG Display'in Apple ile OLED panelleri tedarik etmek için anlaşmalar imzaladığı bildirildi .

DigiTimes'ın ( MacRumors aracılığıyla) yeni ve çılgın bir raporu, sektördeki bir kaynağın Apple'ın en premium tablet serisi için OLED makyajını beklemeye aldığını söylediğini aktarıyor . Bunun yerine Apple artık daha büyük ekranlı ünite için mini LED arka aydınlatmayı kullanmayacak ve hem 11 inç hem de 12,9 inç iPad Pro modelleri LCD arka aydınlatmayı kullanacak. Apple'ın kendi adlandırma sistemine dayanarak mini LED ekrana "Liquid Retina XDR ekran" adı verilirken, her iki ekranın da artık LCD tabanlı "Liquid Retina Display" özelliğine sahip olacağı bildiriliyor.

DigiTimes'ın, sayıya ulaştığı sıklıkta öne çıkan raporu, mini LED arka aydınlatma kullanmanın yüksek üretim maliyetlerinin "daha geniş endüstrinin benimsenmesi için bir engel" olduğunu söyledi. Ancak buradaki sorunun Apple'ın 11 inçlik modeli mini LED'e değil de iPad Pro'yu OLED'e geçirip geçirmediği olduğunu belirtelim. Raporda ayrıca Apple'ın LCD arka aydınlatmaya geri dönmesinin "şirketin ölçeklenebilirlik ve pazara nüfuz etme odağından kaynaklanabileceği" belirtiliyor.

Rapora göre, her iki iPad Pro (2024) ünitesini de LCD arka aydınlatmayla donatma kararı, üretimin başlamasını gelecek ayın başından "en geç 2024 başına" kadar geciktirecek. Makale ayrıca "Apple'ın en erken 2024 yılında AMOLED ekranlı yeni bir iPad Pro'yu piyasaya sürebileceğini ve çoğunlukla Samsung Display ve LG Display'den kaynak alabileceğini" belirterek okuyucuların kafasını karıştırıyor. Bu, bu yıl beklediğimiz OLED iPad Pro'ya tam olarak benziyor ve bu pasajın hikayeden çıkarılıp çıkarılmaması gerektiği belli değil.

DigiTimes'ın geçmiş performansını ve 12,9 inç iPad Pro'yu mini LED'den LCD'ye taşımanın ne anlama geldiğini göz önünde bulundurursak, güvenilir kaynaklardan gelen kanıtlar olmadan hikayeye pek güvenmeyiz.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !
To Top