Sosyal Medya Etkileşiminin Markalara Etkisi

0

 


Uzun bir süredir içerik üretmiyoruz, belki etkileşimin yeterince olmaması buna nedendir, onca verilen emeğe rağmen etkileşimde yaprak kıpırdamıyorsa hala, bunun nedeni ya içeriklerin yeterli derecede ilgi çekmemesi ya da hedef kitlemize hala ulaşamamış olmamız olabilir.

Bugün Youtube'da "çok tıklanan mobil uygulamalar" anahtar kelimesi ile yaptığım arama sonucu karşıma çıkan video içeriklerinde zaplarken ( 😀 ) çok uzun zamandır takip ettiğim webtekno kanalının içeriğinde durup videoyu izlemeye koyuldum, sonuçta webtekno içerikleri her zaman doyurucu ve bilgilendirici içerikler üreten bir kanaldır, deyimi yerindeyse alanının markası olarak bilinir. 


Az önce zihnimize kodlanan bu marka algısının nasıl bir anda yerle yeksan olduğunu gördüm ve konuya dair bu içeriği yazmaya karar verdim.


Youtube'da yayınlanan içeriklerin etkileşim algoritmasına göre sıralandığını hepimiz biliyoruz, bu algoritmayı oluşturan unsurlar; izlenme sayısı, beğeni sayısı, beğenmeme sayısı vb. etkileşim çeşitlerinin yanında "yorum" unsuru da öne çıkmakta.


Youtube içeriklerini izleyen ve dinleyenlerin çok büyük bir kısmi( ben de dahil) video açıldıktan hemen sonra ekranı kaydırıp yorumları okumaya başlar, çünkü yorumlar bir nevi içeriğin kalitesine not veren en önemli etkileşimlerden biridir, çünkü zamanımız değerlidir.


Az önce yaşadığım olayda video içeriğini açtığımda yorumlar kısmının en tepesindeki "orayı hızlı gecicem burayı hızlı ge hic bir halt anlamadım" yorumunu ve bu yorumun yüksek sayıda beğeni almasını fark ettiğimde bilinçsiz olarak videoyu kapatıp diğer içeriğe odaklanmam bir kaç saniyeyi aldı, tuhaf bir durumdu, marka içerik üreticisi bir kanalın içeriğini tek bir yorum alt etmişti. 


Genelde bu tarz yazılar pek yazmam ama etkileşimin önemini canlı canlı yaşadığım için aktarmak istedim.


Sonuç olarak ürettiğimiz şey her neyse bu ürünü kullananların geri dönüşleri ürünümüzü marka yapan etkendir. Olumsuz geri dönüşler markamızı uçurumdan aşağı yuvarlayabilir, unutmayalım. Güzel bir hafta olsun hepimiz için. 

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !
To Top